Dažniausiai užduodami klausimai

Nepertraukiamo maitinimo šaltinis / angl. Uninterruptible power supply (UPS)

Nepertraukiamo maitinimo šaltinis (UPS) arba nepertraukiamo maitinimo šaltinis yra nuolatinio maitinimo sistemos tipas, kuris automatiškai tiekia atsarginę elektros energiją apkrovai, kai nutrūksta įvesties maitinimo šaltinis arba maitinimo šaltinis. UPS skiriasi nuo tradicinės pagalbinės / avarinės maitinimo sistemos ar budėjimo generatoriaus tuo, kad užtikrins beveik momentinę apsaugą nuo įvesties maitinimo pertrūkių, perjungdamas į akumuliatorių blokuose, superkondensatoriuose ar smagračiuose kaupiamą energiją. Daugumos UPS baterijų veikimo laikas yra palyginti trumpas (tik kelias minutes), tačiau pakanka, kad būtų galima „pirkti laiką“ budėjimo maitinimo šaltiniui įjungti arba tinkamai išjungti apsaugotą įrangą. Beveik visuose UPS taip pat yra integruota apsauga nuo viršįtampių, apsauganti išvesties prietaisus nuo įtampos šuolių. UPS paprastai naudojamas apsaugoti aparatinę įrangą, pvz., kompiuterius, duomenų centrus, telekomunikacijų įrangą ar kitą elektros įrangą, kai netikėtas elektros energijos tiekimo sutrikimas gali sukelti sužalojimus, mirtis, rimtus verslo sutrikimus arba prarasti duomenis. UPS įrenginių dydžiai yra įvairūs: nuo tų, kurie skirti apsaugoti vieną kompiuterį (apie 200VA nominalioji galia) iki didelių įrenginių, maitinančių ištisus duomenų centrus ar pastatus.


Trys UPS tipai

UPS sistemos skirstomos į tris tipus pagal tai, kaip energija teka per įrenginį: budėjimo režimas, interaktyvus srovės lyginimas ir dvigubas srovės  (AC/DC) / (DC/AC) konvertavimas Online.

UPS galios reitingas, tinkamo dydžio parinkimas

Atsarginio UPS galia yra nurodyta volt-amperais (VA), kuri svyruoja nuo 300 VA iki 5000 kVA. Šis įvertinimas rodo maksimalią apkrovą, kurią gali palaikyti UPS, tačiau ji neturėtų tiksliai atitikti jūsų turimos galios.

Kad būtų erdvės didinti galią, geriausia yra pasirinkti UPS šaltinį, kurio VA reitingas yra 1,2 karto didesnis už bendrą apkrovą, kurios jums reikia. Jei jūsų UPS palaikys variklius, kintamo greičio pavaras, medicininius vaizdo gavimo įrenginius ar lazerinius spausdintuvus, pridėkite daugiau VA pajėgumo, kad atsižvelgtumėte į didelės galios paleidimą, kai šie įrenginiai paleidžiami. Įmonės, kurios tikisi spartaus augimo, turėtų naudoti didesnį nei 1,2 karto daugiklį. Naujesnė serverio aparatinė įranga paprastai turi didesnius energijos poreikius nei senesni modeliai, todėl įtraukus papildomą VA reikės pridėti daugiau ir naujesnės įrangos.

Kuo skiriasi vatai (W) ir voltamperai (VA)?

Tikroji galia (matuojama vatais) yra energijos srauto dalis, dėl kurios sunaudojama energija. Sunaudota energija yra susijusi su varža elektros grandinėje. Sunaudotos energijos pavyzdys yra kaitrinė lemputė. Reaktyvioji galia (matuojama VAR arba reaktyviosios voltų amperais) yra galios srauto dalis dėl sukauptos energijos. Sukaupta energija yra susijusi su induktyvumo ir (arba) talpos buvimu elektros grandinėje. Sukauptos energijos pavyzdys yra įkrauta blykstės lemputė fotoaparate

Autonomijos laikas

Akumuliatoriaus veikimo trukmė esant nurodytam apkrovos lygiui vadinama akumuliatoriaus „autonomija“. UPS baterija gali būti tokio dydžio, kad atlaikytų apkrovas nuo kelių minučių iki kelių valandų, tačiau didelės baterijos kaina esant aukštai apkrovai kartais gali reikšti, kad reikėtų apsvarstyti dyzelinio generatoriaus naudojimą.

Nepertraukiamo maitinimo šaltinių UPS klasifikacija

UPS priklausomybė nuo įvesties skirstoma į vieną iš trijų klasifikacijų 3: priklausomas nuo įtampos ir dažnio (VFD), • nuo įtampos nepriklausomas (VI) ir • nuo įtampos ir dažnio nepriklausomas (VFI).

UPS klasifikacija pagal VFI SS 111

Aukščiausia Online UPS klasifikacija yra VFI-SS-111. Yra du pagrindiniai Online UPS tipai – transformatorinis (transformed based) arba betransformatoriaus (trafoless). Ši klasifikacija dar  žinoma kaip „dvigubo konvertavimo“ dėl dviejų įtampos konvertavimo etapų: srovės išlyginimo (AC į DC) ir invertavimo/ nuolatinės srovės keitimo (DC į AC) į kintamą srovę

Kas yra tikra dviguba konversija UPS sistemoje?

Tikrasis dvigubas konvertavimas yra terminas, vartojamas nepertraukiamo maitinimo (UPS) sistemų kontekste. Tikrame dvigubos konversijos UPS įeinanti kintamosios srovės energija pirmiausia konvertuojama į nuolatinės srovės maitinimą, o po to atgal į kintamosios srovės maitinimą, prieš paskirstant prijungtiems įrenginiams. Šis procesas yra nenutrūkstamas, neatsižvelgiant į tai, ar UPS veikia iš elektros tinklo, ar iš akumuliatoriaus energijos.

Štai kaip tai veikia

  • Kintamosios srovės konvertavimas į nuolatinę srovę (lyginimas): iš komunalinio tinklo gaunama kintamoji srovė (AC) UPS lygintuvas paverčiama nuolatine srove (DC). Šis nuolatinės srovės maitinimas įkrauna UPS baterijas ir maitina keitiklį.

  • DC konvertavimas į kintamąją srovę (inversija): tada keitiklis konvertuoja nuolatinę srovę atgal į kintamosios srovės galią, paprastai naudojant grynos sinusinės bangos išvestį. Šis švarus kintamosios srovės maitinimas naudojamas prijungtiems įrenginiams tiekti, apsaugant nuo maitinimo svyravimų, įtampos kritimo, viršįtampių ir kitų trikdžių.

  • Akumuliatoriaus energijos tiekimas nutrūkus maitinimui ar sutrikus UPS sklandžiai, be jokių pertraukimų persijungia į baterijos maitinimą. Inverteris ir toliau tiekia kintamosios srovės maitinimą prijungtiems įrenginiams, užtikrindamas nuolatinį veikimą.

  • Izoliavimas Tikrame dvigubos konversijos UPS apkrova yra visiškai atskirta nuo įvesties maitinimo šaltinio. Ši izoliacija suteikia papildomą apsaugą nuo elektros kokybės problemų ir elektros triukšmo.

Pagrindinis tikros dvigubos konversijos UPS privalumas yra jo gebėjimas užtikrinti nuoseklų ir aukštos kokybės maitinimą jautriai elektroninei įrangai, net esant prastam elektros energijos tiekimui. Jis siūlo aukščiausią apsaugos ir patikimumo lygį, todėl idealiai tinka svarbioms programoms, tokioms kaip duomenų centrai, telekomunikacijų įrenginiai, sveikatos priežiūros įstaigos ir pramoniniai procesai, kuriuose prastovos yra nepriimtinos.

Kuo skiriasi elektroninis ir mechaninis generatoriaus variklio reguliavimas?

Elektroninis reguliavimas yra elementas, optimizuojantis variklio darbą, kad jis būtų efektyvesnis, nes automatiškai valdo jo greitį, kai nėra didesnių apkrovų. Kita vertus, dėl mechaninio reguliavimo variklis visada yra toje pačioje pakopoje.

Mechaninis reguliavimas Dauguma dyzelinių variklių, daugiausia mažesnio galingumo, paprastai reguliuojami mechaniškai, nes variklio sūkių skaičius/sukimosi reguliavimas atliekamas mechaniškai kuro įpurškimo siurblio reguliavime. Tačiau dirbant su sudėtingesnėmis apkrovomis, elektroninis reguliavimas (ECU) yra geriausias sprendimas, nes greičio reguliavimas atliekamas elektroniniu būdu ir dėl to sutrumpėja variklio reakcijos laikas, kai kinta greitis.

Elektroninio valdymo naudojimas yra privalomas, kai:

  • Yra sinchroniškumas tarp generatorių
  • Yra sinchroniškumas tarp generatoriaus ir sistemos tinklo
  • Yra paleidimas su didele apkrova, pavyzdžiui, elektros varikliais.